شرکت ساختمانی و راهسازی و معدنی تاریر در سال 1370 با اتکاء به تجارت طولانی مؤسسین و با هدف فعالیت در زمینه ­های مختلف حفاری، شن ریزی، راه­سازی و پل­ سازی و... تأسیس گردید و تاکنون بیش ­از پنجاه طرح مختلف عمرانی ملی را با موفقیت در سراسر کشور به اتمام رسانیده است تا علاوه بر توسعه محورهای ارتباطی کشور سهم بسزائی در ایجاد اشتغال داشته باشد.

دیدگاه شرکت تاریر از آغاز دوران فعالیت حرفه­ ای خود هیچگاه محدود به امورجاری نبوده و همواره افق­ کاری خود را در دیگر حوزه ­ها و جبهه ­های کاری جستجو نموده است. از آن ­جمله تأسیس دفاتر کاری و نمایندگی اجرائی در کشورهای کانادا و امارات ­متحده و همچنین ورود به صحنه فعالیت­های کاوشی و خاکبرداری و استخراج معادن در منطقه جنوب ایران می­باشد.

در این راستا شرکت تاریر با تجهیز عظیم­ ترین ناوگان خاکبرداری و حمل­ خاک و دفاتر فنی ـ مهندسی مجرب و کارآمد توانسته با پیشرفت چشمگیری در چند سال اخیر ضمن احراز گریدیک کاوش­های زیرزمینی در کنار گریدیک راه و باند بهترین رتبه را در منطقه در این زمینه از آن خود کند .هم­ اکنون نیز معادن و اراضی در­ه­ زار , سرچشمه , سیرجان ,  گل­گهر و جلال­ آباد زرند شاهد فعالیت گروه­های اجرائی و ماشین­ آلات این شرکت می­باشند.درپاسخ به پیشرفت­های فوق شرکت تاریر ضمن دریافت لوح تقدیراز کارفرمایان خود موفق به اخذ نشان استاندارد ملی و گواهی کیفیت OHSAS 1800 , 2007 و HSE , ISO 14001 , 2004 بوده است. مراتب فوق نشان­ دهنده عزم راسخ شرکت تاریر در تحول و ارتقاء کیفی عملکرد خود با بکارگیری آخرین فن­آوری روز دنیا در زمینه ماشین ­آلات و راهسازی و استفاده از نیروی انسانی متخصص و مجرب می­باشد.