نمای ماهواره ای از موقعیت پروژه

 
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.tarrier.co.ir/images/Jolfa-kelisa-marand:::0:0

کارفرما: سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس
دستگاه نظارت: مهندسین مشاور پل ­رود

 

 آبادانی و جذب جمعیت در شهرهای مرزی هر کشور یکی از اهداف همه دولت ها است. مرزنشینان پاسدار تمامیت ارضی هر کشور، مبادله کننده فرهنگ و آداب و رسوم با همسایگان و مسیری برای تبادل کالا و تجارت هستند. کمک به شهرهای مرزی و تثبیت جمعیت آن ها یکی از وظایف آمایش سرزمین است. این اهداف با ایجاد مناطق آزاد و ویژه، آبادانی و ایجاد زمینه سرمایه­گذاری محقق می شود.

منطقه آزاد ارس که مرکز آن جلفاست در استان آذربایجان شرقی در حاشیه رود زیبای ارس قرار گرفته است. این منطقه به دلیل موقعیت سوق الجیشی و هم مرز بودن با سه کشور شمال شرقی ایران ( ارمنستان، جمهوری خودمختار نخجوان و آذربایجان) به لحاظ سیاسی و اجتماعی بسیار حایز اهمیت است.

به همین دلیل اجرای پروژه های عمران و ساختاری در این شهر از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

یقیناً گسترش حمل و نقل بین المللی در منطقه ارس که نقطه اتصال ایران با کشورهای حوزه قفقاز است می تواند زمینه دستیابی به بازارهای روسیه و اروپا را فراهم نماید.

شرکت ساختمانی و راهسازی تاریر با توجه به اهمیت این منطقه در ارتباطات جاده ای کشور با همسایگان شمال غربی ایران دو پروژه­ی بسیار مهم را در این منطقه در دست دارد:

  • تعریض و احداث محور جلفا ـ کلیسا به طول 5300 متر 
  • تعریض و احداث محور جلفا ـ مرند به طول 7500 متر

با عنایت به اطلاعات ذکر شده موجود شرکت تاریر توانسته نمایش توانمندی قابل قبولی در اجرای این دو پروژه حساس از خود نشان دهد.

 الف : محور جلفا ـ کلیسا

تعریض و احداث محور جلفا ـ کلیسا به طول 5300 متر  با توجه به کوهستانی بودن مسیر برای سرعت 80 کیلومتر بر ساعت و قوس های افقی با شعاع حداقل 350متر طراحی شده است. این مسیر رفت­وآمد شهر جلفا به کلیسای سنت اسپتانوس را تسهیل می­کند.

 الف : محور جلفا ـ مرند

محور جلفا ـ مرند بخشی از مسیر اصلی جلفا ـ مرند به طول 7500 متر می باشد که برای سرعت 90 کیلومتر در ساعت با حداقل شعاع قوس افقی برابر 450متر  طراحی شده است. این مسیر به صورت بلوار ساخته شده و آماده تحویل است. هم اکنون رفت و آمد در هر دو محور جلفا ـ مرند و جلفا ـ کلیسا در جریان است.