نمای ماهواره ای از موقعیت پروژه

 
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.tarrier.co.ir/images/Kermanshah-miandoab:::0:0

کارفرما: شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ـ معاونت ساخت و توسعه شبکه راهها

دستگاه نظارت: مهندسین مشاور راهبرد

محور میاندوآب ـ کرمانشاه بخشی از راه ارتباطی استان های آذربایجان شرقی و غربی با استان های کردستان، لرستان، ایلام و خوزستان می­باشد. احداث این محور به عنوان یکی از شاه راههای شمالی ـ جنوبی کشور، به دلایل زیر دارای اهمیت فوق­العاده ای است:

  • امکان ارتباط با بنادر مهم امام خمینی و خرمشهر در جنوب کشور
  • رونق کشاورزی در سال های اخیر در استان های محدوده این پروژه و نیاز به شاهراه های مناسب تر
  • افزایش فعالیت های تجاری به خصوص با کشورهای همسایه ( ترکیه و عراق) با فراهم شدن امکان اتصال استان های شمال غربی و کشورهای مشترک المنافع شمالی به دریای آزاد
  • افزایش چشمگیر وسایل نقلیه شخصی در سال های اخیر
  • تلفات جاده ای بالا در این محدوده عبوری و امکان ایمن کردن مسیر

هم اکنون به دلیل یک بانده بودن این محور و حجم زیاد تردد وسایل نقلیه، بیشتر رانندگان مجبور هستند از راه های دورتری عبور کنند که علاوه بر افزایش هزینه باعث مصرف بی رویه سوخت نیز می شود.

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای کاستن تنگناهای موجود تصمیم گرفت این محور را به صورت چهارخطه در اختیار مردی شریف ایران قرار دهد. بر این اساس راه موجود در مسیر میاندوآب ـ کرمانشاه که از شهرهای سنندج و کامیاران می­گذرد به صورت چهارخطه در دست احداث می باشد که یکی از قطعات این محور به طول 18کیلومتر به شرکت ساختمانی و راهسازی تاریر واگذار شده است.

موقعیت جغرافیایی

بزرگراه میاندوآب ـ کرمانشاه بزرگراه شمالی ـ جنوبی غرب کشور می باشد. نقطه شروع قطعه 10-ب روستای محمودآباد در کنار مسیر کامیاران به کرمانشاه مطابق با کیلومتر 700+24 و انتهای آن سه راهی قزانچی در نزدیکی روستای قزانچی مطابق با کیلومتر 034+42 می باشد. این محور در دشت های بیله ور و دربند واقع شده است که دشت بیله ور در جنوب شهرستان کامیاران در دشت دربند شمال غربی روستای قزانچی قرار دارد. تنها معبر بین این دو دشت عبارتست از دره ایی به عرض یک کیلومتر که بین کوه های پارچه مینل مین، هل هل و خوال در غرب و کوه قرال در شرق قرار دارد.

آب و هوای منطقه طرح حالت مدیترانه ای و کمی سرد دارد. متوسط درجه حرارت سالانه شهر کرمانشاه 17درجه سانتیگراد و حداقل دمای این شهر در سال 83 برابر با 9- درجه سانتی گراد بوده است.

عملیات اصلی پروژه:

  • اجرای عملیات خاکی بر روی مسیر و یا خارج مسیر (شامل کلیه کارهای لازم برای زیرسازی راه)
  • اجرای عملیات ابنیه فنی شامل آبروها، پل های کوچک، دیوارها و کارهای حفاظتی
  • احداث پل طبق نقشه و مشخصات فنی بر روی رودخانه چم لوچ
  • احداث یک تقاطع غیرهمسطح در محل سه راهی قزانچی همراه با عملیات احداث رمپ و لوپ های لازم